Strojové omietky

Strojové omietky sú rýchlim a moderným spôsobom realizácie omietanie stien

Typ omietky je volený podľa podkladového muriva, umiestnenie omietky či v interiéri alebo exteriéri a požiadaviek na kvalitu omietky.

Do interiéru sú volené sadrové,  vápno-cementové. Naopak do exteriéru sú volené výhradne vápno-cementové a cementové omietky, pretože majú najvyššiu odolnosť. Pri použití sadrovej  omietky je dosahované najhladších povrchov, ktoré nemožno dosiahnuť iným typom omietky.

Hladký povrch je získaný vďaka veľmi malej zrnitosti omietkové zmesi.

Cementové omietky určené na vonkajšie murivo môžu mať o niečo vyššiu zrnitosť, ale výborne odolávajú vonkajším vplyvom ako je dážď, vietor, slnko, mráz…

Prednosťou cementových omietok je ich vysoká pevnosť a odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Cementové omietky majú preto veľa široké použitie. Využívajú sa aj na komíny, pivnice, podkrovné priestory a garáže. 

Ďalšou výhodou sadrových omietok je to, že dokážu udržať príjemnú klímu v miestnosti a nenalepuje sa na ne prach. Sadrové omietky sú v rodinných domoch veľa využívané v obývacích izbách, spálňach a detských izbách. Vápno-cementové a cementové omietky slúži ako podkladová vrstva viacvrstvových omietok, na ktorú je potom nanášaný štuka.

IMG_0862

Vnútorná omietka je jedna z najdôležitejších stavebných súčastí interiéru. Okrem estetickej plní i množstvo praktických funkcií. Má tepelno- a akusticko-izolačné schopnosti, chráni konštrukčné prvky a zvyšuje ich životnosť. Profesionálna aplikácia interiérovej omietky je preto veľ mi dôležitá nielen z hľadiska výsledného dizajnu. Strojové omietky sú v porovnaní s ručne aplikovanými kvalitnejšie z hľadiska odolnosti i estetiky, ekonomickejšie z hľadiska času i financií a komfortnejšie z hľadiska realizácie i následného užívania.

KVALITNÝ MATERIÁL

Pri realizácii strojových omietok používame kvalitný materiál značiek Baumit a Knauf.

LEPŠIA APLIKOVATEĽNOSŤ FARIEB

Aplikácia farieb na strojové omietky je jednoduchšia, spotreba farby je nižšia.

PRECÍZNE NANÁŠANIE

Nanášanie strojových omietok je oveľa precíznejšie a rovnomernejšie ako ručné spracovanie.

KRÁTKA DOBA OMIETANIA

Doba omietania sa pri strojových omietkach skracuje na polovicu.

KVALITA SPRACOVANIA

Výsledný efekt omietok nanášaných strojovo je poznateľne kvalitnejší ako pri ručnej aplikácii. Omietky sú odolnejšie a pevnejšie.

ATRAKTÍVNA ŠTRUKTÚRA

Výsledná štruktúra omietky nanášanej strojovo je dizajnovo atraktívnejšia vďaka pravidelnej zrnitosti.

STROJOVÉ OMIETKY

Naša spoločnosť realizovala strojové omietky na viac ako 180 objektoch, máme k skúsených omietačov a moderné omietacie stroje.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať!

Pozrite si naše referencie:

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY OD NAŠICH ZÁKAZNÍKOV: 

Kde nás nájdete?

ZAKUTANSKY SK
Južná trieda 4B
040 01 Kosice -mestská časť Juh

Máte otázky?

Mobil: 0951262644 
Email: martin@zakutansky.sk